Середа, 03.06.2020, 10:22
Вітаю Вас Гість | RSS

Управління освіти і науки
Білоцерківської міської ради
09107, м. Біла Церква,  вул.  Тараса  Шевченка,122
т/ф (04563) 5-30-51, 5-30-52
E-mail:  uon@bc-rada.gov.ua, bcnmc@ukr.net
Новий офіційний сайт http://bila-cerkva.osv.org.ua/ 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Календар
«  Лютий 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29
Архів записів
Офіційно
Головна » 2016 » Лютий » 26 » Всеукраїнський семінар «Шляхи реалізації запровадження інклюзивного навчання у загальноосвітньому просторі» в Білій Церкві
15:58
Всеукраїнський семінар «Шляхи реалізації запровадження інклюзивного навчання у загальноосвітньому просторі» в Білій Церкві

24-25 лютого 2016 року в місті Біла Церква відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Шляхи реалізації запровадження інклюзивного навчання у загальноосвітньому просторі».

Наше місто одним із перших в Україні долучилося до про­б­ле­ми залучення дітей з особливими освітніми потребами в загальне ос­ві­т­нє середовище. Адже через інклюзивну освіту діти з неповносправністю можуть крокувати стежиною, яка веде в доросле життя, як активні члени суспільства. Така система освітніх послуг дає дітям право навчатися за місцем проживання в умовах загальноосвітнього навчального закладу. Інклюзивна освіта вчить усіх дітей працювати в команді й того, як потрібно спілкуватися й функціонувати разом з іншими дітьми, у яких інші можливості. Вони вчаться цінувати різноманіття, бачити спроможність інших бути корисними, і це дає дітям відчуття єдності.

Коли людство спри­й­має принцип «бути іншим – це нормально!» На мою думку, слова давньогрецького філософа Платона:  «Піклуючись про щастя інших, ми знаходимо своє власне щастя», –  абсолютно точно описують процес інклюзивної освіти. Тільки суспільство, яке не відсторонюється від проблем своїх громадян, яке роз­діляє їхній біль, має право називатися високогуманним. Адже саме інк­люзія є соціальним ідеалом гуманізму та толерантності.

Саме тому для міської влади інклюзивна практика є одним із пріоритетних напрямів, який забезпечує всім без ви­ключення дітям, незалежно від їхніх індивідуальних особливостей пси­хіч­­них і фізичних можливостей, доступ до оде­ржання освіти в загальноосвітньому закладі за місцем проживання та створення необхідних умов для успішного навчання.

У семінарі взяли участь більше 120 осіб, серед яких: представники Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти, департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій, науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів та закладів післядипломної педагогічної освіти,  відомі науковці Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, директори навчальних закладів, працівники психолого-медико-педагогічних консультацій, практичні психологи та соціальні педагоги.

У пленарному засіданні 24 лютого, окрім науковців, узяли участь й посадові особи та представники громадських організацій та інститутів, які займаються проблемами інклюзивної освіти, а саме: Симоненко Тетяна Василівна, начальник відділу освіти дітей з особливими потребами департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Рогова Віра Борисівна, директор департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації; Дикий Геннадій Анатолійович, Білоцерківський міський голова; Петрик Юрій Федорович, начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради; Засенко В’ячеслав Васильович, директор Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України; Софій Наталія Зіновіївна, директор Всеукраїнського фонду «Крок за Кроком».

Під час пленарного засідання було презентовано художньо-публіцистичний телефільм «Школа відкрита для всіх: інклюзивна освіта Київщини», у зйомках якого взяли участь учні та педагоги БЗШ № 20. Начальник управління освіти і науки Петрик Ю.Ф., директори БЗШ № 15 Слободянюк Н.Г. та БЗШ № 20 Борисюк О.Д. представили досвід упровадження інклюзивного навчання в Білій Церкві.

25 лютого під час практичної частини семінару учасники заходу безпосередньо знайомилися з досвідом організації інклюзивного навчання в БЗШ № 20 та БЗШ № 15, а також досвідом співпраці БЗШ № 20 та реабілітаційного центру "Шанс" (директор Луценко Т.М.).

Підбиваючи підсумки семінару, учасники сформулювали низку рекомендацій і пропозицій до Міністерства освіти і науки України щодо державно-управлінських механізмів запровадження інклюзивного навчання, співпраці з державними структурами та громадськими організаціями, удосконалення нормативно-правового забезпечення інклюзивної освіти тощо.

Учасники семінару схвалили досвід реалізації інклюзивного навчання в навчальних закладах Білої Церкви як ефективну модель забезпечення рівного доступу до якісної освіти та надання належних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами.

Переглядів: 657 | Додав: Redaktor | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: