Середа, 03.06.2020, 11:03
Вітаю Вас Гість | RSS

Управління освіти і науки
Білоцерківської міської ради
09107, м. Біла Церква,  вул.  Тараса  Шевченка,122
т/ф (04563) 5-30-51, 5-30-52
E-mail:  uon@bc-rada.gov.ua, bcnmc@ukr.net
Новий офіційний сайт http://bila-cerkva.osv.org.ua/ 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Офіційно
Головна » 2016 » Березень » 31 » Круглий стіл «Соціальна адаптація дитини з розладами спектру аутизму: проблеми та шляхи вирішення в освітньому просторі Білої Церкви»
20:11
Круглий стіл «Соціальна адаптація дитини з розладами спектру аутизму: проблеми та шляхи вирішення в освітньому просторі Білої Церкви»

З-поміж викликів, що постали перед нашим суспільством,  надзвичайно гострим є забезпечення рівного доступу до освіти всіх дітей,  а особливо тих,  хто потребує спеціальних умов виховання, корекційного навчання та розвитку особистості у форматі соціальної  інтеграції  її  у реальне життя. Означена проблема стосується всіх дітей з особливими освітніми потребами, зокрема дітей із аутистичним спектром порушень,  виховання яких, важким тягарем лягаючи на плечі їхніх батьків,  обтяжується й тим, що численний громадський загал нашого суспільства, неадекватно сприймаючи аутичну дитину,  створює певного роду автономізацію її родини в соціумі, у якому вона проживає.

2 квітня Генеральною Асамблеєю ООН оголошено Міжнародним днем поширення інформації про проблему аутизму. Цей день був заснований для того, щоб підкреслити необхідність допомоги аутистам для підвищення рівня їх життя. За даними провідних світових організацій, що займаються питаннями аутизму, за останні роки кількість людей із таким розладом неухильно зростає й на сьогодні становить 1% від усього населення планети, тобто більше, ніж усе населення України. Нині в Україні близько 4 тис. дітей–аутистів – це офіційні дані, насправді їх значно більше. У нашому місті таких дітей  25.

31 березня 2016 року на базі Білоцерківської спеціальної загальноосвітньої школи № 19 з метою поширення інформації про забезпечення умов для надання якісних освітніх послуг дітям із розладами спектру аутизму в навчальних закладах міста та вироблення стратегії соціалізації  проведено круглий стіл «Соціальна адаптація дитини з розладами спектру аутизму: проблеми та шляхи вирішення в освітньому просторі Білої Церкви».

Учасниками круглого столу були начальник  управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Київської області, представники управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Київської області, директори шкіл міста, завідувачі ДНЗ, заступники директора шкіл міста, практичні психологи, учителі-логопеди, учителі-дефектологи, асистенти вчителя, лікар-психіатр дитячий, батьківська громадськість, засоби масової інформації.

Відкрив круглий стіл начальник  управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Київської області Петрик Ю. Ф., який ознайомив присутніх із системою роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в місті. Дитячий лікар-психіатр Голуб Т. О. розкрила проблему аутизму, симптоми захворювання, прогнози на майбутнє дітей із розладами синдрому аутизму. Звернула увагу, що раннє виявлення цієї проблеми – запорука успіху їхньої соціалізації.

Голова міської психолого-медико-педагогічної консультації Мельник І. Д. повідомила про особливості дітей-аутистів, їх діагностування, визначення місця перебування в освітніх навчальних закладах.

Директор Білоцерківської спеціальної загальноосвітньої школи № 19 Іщук В. В. та директор Білоцерківської загальноосвітньої  школи  І-ІІІ ступенів № 15 Слободянюк Н. Г. ознайомили присутніх із особливостями психолого-педагогічного супроводу учнів з розладами спектру аутизму. Учителі-дефектологи БСЗШ № 19 Антосюк О.С. та Шлапацька Т.М. розповіли про свою роботу з аутичними дітьми 2 класу, їхні досягнення в навчально-виховному процесі. „Нині головне завдання дошкільної освіти – забезпечити рівні стартові умови для всіх дітей, у томи числі з особливими потребами; створити здоров'язберігаюче середовище в кожному навчальному закладі”, – зазначила завідувач ДНЗ № 32 Юрченко Л. О.

Підтримали діалог і батьки дітей міста синдромом аутизму Бабич М.Ю. і Камінна Н.М.

У своїх виступах учасники круглого столу не лише неодноразово підкреслили, що в Білій Церкві створена самодостатня мережа навчальних закладів, де на належному рівні забезпечено умови для надання якісних освітньо-виховних та корекційних послуг кожній дитині, а й обговорили пріорітетні напрями співпраці школи і батьків у допомозі дітям із розладами спектру  аутизму.

Усі учасники зібрання висловили переконання, що в місті консолідація педагогічних, суспільних і батьківських зусиль, спрямованих на корекційно-педагогічну та психокорекційну допомогу дітям із первазивними розладами,  здійснюватиметься й надалі в найкращих традиціях українських спеціальних освітніх і реабілітаційних тенденцій.    

 

 

Переглядів: 560 | Додав: Redaktor | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: