Четвер, 28.05.2020, 12:04
Вітаю Вас Гість | RSS

Управління освіти і науки
Білоцерківської міської ради
09107, м. Біла Церква,  вул.  Тараса  Шевченка,122
т/ф (04563) 5-30-51, 5-30-52
E-mail:  uon@bc-rada.gov.ua, bcnmc@ukr.net
Новий офіційний сайт http://bila-cerkva.osv.org.ua/ 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Календар
«  Лютий 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29
Архів записів
Офіційно
Головна » 2016 » Лютий » 23 » Семінар-практикум для заступників директорів «Створення інноваційного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами"
17:18
Семінар-практикум для заступників директорів «Створення інноваційного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами"

Сучасний етап розвитку суспільства ставить перед освітою нові завдання, спрямовані на істотне посилення уваги до навчання, виховання й розвитку особистості. Завдання покращення підготовки учнів до самостійного життя стоять і перед спеціальною школою. Однією з умов їх вирішення є посилення корекційно-розвивальної ролі навчання та виховання дітей з особливими потребами.

Сучасна школа як соціальний інститут покликана забезпечити підготовку підростаючого покоління до життя в новому демократичному суспільстві. Головним її завданням є виховання молоді, здатної удосконалити оточуючий світ, перебудувати соціально-економічний і культурний уклади життя оновленого суспільства. Тому величезного значення набуває усвідомлення виховання як соціалізації особистісного феномена, у якому дитина є об’єктом і метою виховного процесу.

Головним пріоритетом державної політики в розвитку освіти є особистісна орієнтація освіти, а розвиток школи розглядається суспільством як задоволення різноманітних інтересів особистості.

23 лютого 2016 року в Білоцерківській спеціальній загальноосвітній школі № 19 пройшов семінар-практикум для заступників директорів із науково-методичної роботи з проблеми «Створення інноваційного освітнього середовища для дітей із особливими освітніми потребами».

Семінар відкрив завідувач науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Висторонський В.Г. Зі вступним словом звернулася до присутніх директор БСЗШ № 19 Іщук В.В. Заступник директора з навчально-виховної роботи Усик Н.М. розкрила тему «Інноваційне освітнє середовище в сучасній школі: реалії, тенденції розвитку, перспектива». Лікар-психіатр Голуб Т.О. ознайомила учасників семінару з особливостями пізнавальної діяльності  дітей із порушенням інтелекту з різними нозологічними формами, надала рекомендації щодо їх медичного супроводу. Жабська Н.І.,  заступник директора з навчально-виховної роботи, проаналізувала питання «Створення інноваційного освітнього середовища для дітей із особливими освітніми потребами», зупинившись на інноваційних технологіях, що активно впроваджуються в навчально-виховний процес БСЗШ № 19. На своїх уроках учителі застосовують елементи  методики М.Монтессорі,  М.Зайцева, «Нумікон», мнемотехніку, глобальне читання. У позаурочний час використовуються елементи арт-терапевтичних технік, вальдорфської педагогіки. У школі створено кабінет М.Монтессорі  та кабінет  компенсаторної реабілітації і соціальної адаптації. Педагоги школи володіють ґрунтовними знаннями організації педагогічного процесу в спеціальній школі, уміють його побудувати і привести в рух, творчо поєднують у своїй роботі традиційні та інноваційні форми, методи та технології навчання. Психолог школи Рибак О. В. ознайомила присутніх із корекційно-розвивальною роботою, що проводиться у школі.

Під час практичного блоку семінару-практикуму гості переглянули фрагменти уроків з математики,  літературного читання в 1, 2, 3, 8 класах,  емоційно-комунікативне заняття з вихованцями ГПД (4 клас), індивідуальне заняття з використанням елементів  методики М.Мотессорі з ученицею 6 класу.

Упровадження інноваційних технологій у практику роботи вчителів-дефектологів   БСЗШ №  19 позитивно позначилося на зростанні професійної майстерності педагогів, створило сприятливі умови для розвитку їхнього творчого потенціалу, саморозвитку та самовдосконалення.

Переглядів: 427 | Додав: Redaktor | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: