П`ятниця, 23.08.2019, 20:27
Вітаю Вас Гість | RSS

Управління освіти і науки
Білоцерківської міської ради
09107, м. Біла Церква,  вул.  Тараса  Шевченка,122
т/ф (04463) 5-30-51, 5-30-52
E-mail:  uon@bc-rada.gov.ua, bcnmc@ukr.net
Новий офіційний сайт http://bila-cerkva.osv.org.ua/ 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Офіційно

Літня школа лідерів учнівського самоврядування

«Успішний крок»

Велика літня перерва у школярів – невід’ємна складова життєдіяльності дітей. Це період зміцнення їхнього здоров'я, пізнання цікавого, нових знайомств та пригод; це пора морального загартування, духовного збагачення, пора яскравих вражень, творчості, активного пізнання світу та себе в ньому. (Фото 1)

Починаючи з літа 2007 року за активної підтримки управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, Центра творчості дітей та юнацтва «Соняшник» в місті Біла Церква проводиться літня школа активу «Успішний крок», в якій у дві зміни проходять навчання біля 200 активістів учнівського самоврядування. (Фото 2)

Табір активістів надає їм чудову можливість і відпочити, і цікаво та змістовно провести час, та ще й оволодіти основами лідерства, що, безумовно, стане учням у нагоді наступного навчального року.  Для відпочинку і навчання було обрано чудове місце – школа № 8, розташована в Гайку – поруч із «Олександрією» - вся в зелені, на чистому повітрі – краще не буває! І на кожного тут чекають цікаві і потрібні справи, різноманітні конкурси, змагання, в яких активісти зможуть перевірити свої організаційні здібності, вміння працювати в команді й у потрібний момент брати відповідальність на себе, планувати конкретні справи та знаходити шляхи їхньої реалізації.

У першій зміні, що тривала з 28 травня  до 06 червня,  працювали  і відпочивали 84 лідери   шкіл міста за напрямками:

-          центр розвитку учнівської ініціативи (він об’єднує президентів шкіл, депутатів міської учнівської ради); (Фото 3,  3а)

-          шкільні прес-центри (об’єднує представників шкільних комісій преси та інформації); (Фото 4)

-          волонтерських рух (об’єднує представників шкільних комісій волонтерського руху) (Фото 5)

 Наступної зміни, від 07 до 15червня працювали і відпочивали також 84 лідери навчальних закладів міста, але за іншими напрямками, а саме:

-          центр розвитку правозахисного руху (об’єднує представників шкільних правозахисних комісій); (Фото 6, 6а, 6б)

-          екологія і ми (об’єднує представників  шкільних комісій екології  та здорового способу життя); (Фото 7)

-          організація дозвілля (об’єднує представників культмасової роботи в школі); ( Фото 8)

 З дітьми працювали педагоги-організатори навчальних закладів, а керувала роботою табору «Успішний крок» старша  вихователь – методист ЦТДЮ «Соняшник» Ірина Вікторівна Швецька, начальник літнього профільного табору активістів учнівського самоврядування - педагог-організатор ЗШ №8 Наталія В’ячеславівна Стецишина.

Чим же конкретно займаються лідери? Вони навчаються в так званих «зелених класах» (на свіжому повітрі – просто в тіні дерев). Ці зелені класи, як вже було сказано, працюють за різними напрямами.

Лідери першої зміни  працювали з педагогами-організаторами, які підготували і провели цікаві тематичні заняття, тренінги та майстер класи відповідно за напрямками роботи загону. Хочеться відмітити роботу педагогів-організаторів навчальних закладів: Коломієць Т.В. ,школа № 22, Ткачук О.Г., школа № 3, Дудник Л.П., школа № 20, Горбань Я.О.,школа № 7. (Фото 9-12)

            Лідери другої зміни працювали з педагогами-організаторами,  психологами-медіаторами та педагогами Станції юних натуралістів. Представники двох зелених класів правозахисного напрямку пройшли школу медіаторів та отримали сертифікати. Ці лідери з нового навчального року матимуть змогу працювати в своїх навчальних закладах медіаторами, організовувати і проводити тренінги з учнями на правову тематику.  

            Цікавим і змістовним було навчання зеленого класу екологічного напрямку. Заняття з лідерами проводили педагоги станції юних натуралістів.  

            В цьому році вперше до роботи загонів були залучені не лише педагоги, а й самі учні, найбільш активні і досвідченні лідери учнівського самоврядування міста. (Фото 17)

            Один день роботи табору був присвячений організації і проведення ділової гри «Вибори». (Фото 18) Учасники гри, активісти, висували кандидатів від кожного загону на посаду президента табору та активно включалися у передвиборчі перегони. Була проведена зустріч виборців з кандидатами у формі дебатів, (Фото 19, 20) були підготовлені списки виборців, бюлетені, створена виборча дільниця на який працювали члени виборчої комісії та спостерігачі. Вибори   відбулися вчасно, без порушень із 100-відсотковою явкою всіх учасників виборчого процесу. (Фото 21-23)

            Одним з цікавих моментів роботи табору була зустріч лідерів з Гончар Анатолієм Анатолійовичем, головою молодіжної організація «Молода Еліта», координатором громадського руху в Київський обл.. «Твереза Україна», який запропонував лекцію «Розмова про тверезість».

        В гості до лідерів завітав письменник Іванців

        Педагог-організатор школи № 18 Панченко В.І.   провела для активістів флеш-моб на тему «Здорова родина – успішна країна».   (Фото 24 - 26)

 У програмі роботу табору ще й «День іменинника», конкурс талантів, інтелектуальні ігри,  КВК, конкурс зачісок та ще багато всього, що допоможе майбутнім і теперішнім лідерам у їхній роботі в наступному навчальному році. (Фото 27 -29)

В цьому  році організатори змістовного відпочинку і навчання активістів продовжили  написання Книги рекордів лідерства табору «Успішний крок». За результатами роботи табірних змін визначилися діти-лідери в номінаціях:

- Найактивніша людина табору

- Кращий журналіст

- Генератор ідей

- Справжній лідер

- Найкращий актор

- Найкращий друг

- Душа колективу

- Золотий голос табору( фото 30-31)

Якщо запитати активістів учнівського самоврядування навчальних закладів Білої Церкви, що їм найбільше запам’яталося під час навчання та відпочинку в літньому профільному таборі «Успішний крок», то серед захоплених відповідей: «Усе!» ви почуєте і про проведення кожного дня ранкової аеробіки, яка більш всього нагадувала танцювальний флеш-моб. (Фото 32 -33)

І найголовніше, приємно відзначити, що майже всі розважально-пізнавальні заходи в таборі  готували і проводили самі діти. Вони отримали дуже гарну школу лідерства, дуже багато знань і вмінь, щодо організації свого учнівського життя.

Тож у літньому таборі активістів учнівського самоврядування «Успішний крок» життя вирувало. І організатори, і самі діти впевнені, що набуті тут знання і вміння стануть у нагоді тим, хто уже з вересня започаткує нове, цікавіше і яскравіше життя своїх шкільних родин.